Disney+ bir sonraki animasyon dizi siparişini Lucasfilm’den Star Wars: The Bad Batch olarak sipariş etti. Dizi, Star Wars: The Clone Wars‘ın 7. Sezonunda ilk kez yer alan Clone Force 99‘a odaklanacak. 2021’de Disney+’ta yayınlanacak.

Dizi, Klon Savaşı’nın hemen ardından hızla değişen bir galakside yollarını buldukları için Bad Batch’in (ilk olarak “Klon Savaşları” nda tanıtılan) elit ve deneysel klonlarını takip ediyor. Klon Ordusu’ndaki kardeşlerinden genetik olarak farklılaşan eşsiz bir klon ekibi olan Bad Batch üyeleri, her biri onları olağanüstü etkili askerler ve müthiş bir ekip haline getiren benzersiz bir özelliğe sahiptir. Klon Savaşı sonrası dönemde, ayakta kalmak ve yeni bir amaç bulmak için mücadele ederken cüretkar paralı askerlik görevlerini üstlenecekler.

Disney+ kıdemli başkan yardımcısı Agnes Chu, “Yeni ve mevcut hayranlara Star Wars: The Clone Wars son sezonunu vermek, Disney+ için onurumuz oldu ve bu dönüm noktası serisine verilen küresel yanıttan çok memnunuz.” dedi. “Klon Savaşları sonucuna varmış olsa da, Lucasfilm Animation’daki çığır açan hikaye anlatıcıları ve sanatçılar ile ortaklığımız daha yeni başlıyor. Dave Filoni’nin vizyonunu Bad Batch’ın bir sonraki maceralarıyla hayata geçirmekten heyecan duyuyoruz.”

“Star Wars: The Bad Batch”, Dave Filoni (“The Mandalorian”, “Star Wars: The Clone Wars”) yapımcısı, Athena Portillo (“Star Wars: The Clone Wars,” “Star Wars Rebels”), Brad Rau (“Star Wars Rebels,” “Star Wars Resistance”) ve Jennifer Corbett (“Star Wars Resistance,” “NCIS”), ortak yapımcı olarak Carrie Beck (“The Mandalorian,” “Star Wars Rebels”) ve Josh Rimes (“Star Wars Resistance”) yapımcı olarak yer alacaklar. Rau aynı zamanda baş yazar olarak Corbett ile supervisor olarak görev yapacaklar.