Star Wars: Kaybolan Çığlıklar

Star  Wars serisinin, belki de en ilgi çekici yanı hayal gücünün sınırlarını zorlayan yaratıklarıydı. Galaksideki çoğu insan bu yaratıkları çocukları korkutulmak için uydurulmuş masallardan ibaret sanıyor, birilerinin onları uyarması gerek çünkü  hiç bir şey bu yaratıklardan daha gerçek olamaz.  Bu yaratıklar galakside avlarını bekliyorlar, hiç bir şey onlardan daha tehlikeli değil işte galaksinin adlarını söylerken bile çekindiği 10 yaratık

10- Nexu

Geonosian arenasında Anakin Skywalker, Obi-Wan Kenobi ve Padmé Amidala’yı öldürmek için kullanılan yaratıkların başında geliyordu. Hızı, pençeleri ve tırmanma kabiliyeti ile kedigillerin öğelerini almış olsa da aynı zamanda tüysüz kuyruğu ile kemirgenlerin görsel öğeleri ile birleşerek ortaya gerçek bir kurgu ürünü çıkarıyor.

Nexu- Attack Of The Clones

9- Dianoga

İlk olarak karşımıza, A New Hope’da çıkan bu yaratığın boyutu göründüğünden çok daha büyük boyları toplam 7 ile 10 metre aralığına kadar genişleyebiliyor. Milyonlarca yıl boyunca, dianoga, Vodran gezegeninden, daha larva formlarında iken çöp gemilerinde sızarak galaksiye yayıldılar genelde çöple beslendiği bilinse de canlı bir nesne bulduklarında onlardan kaçmak oldukça güç.A New Hope, Dianoga

A New Hope; Dianoga, Luke Skywalker’ı yakalarken

8- Sando Su altı Canavarı

İlk olarak The Phantom Menace’de karşımıza çıkan bu yaratık suda yaşayan en büyük memeli canlı olmasıyla biliniyor. Bu dev yaratıklar hakkında çok az şey biliniyordu, kökenleri ve yaşam alanları ile ilgili birçok efsane ve efsane vardı. Onları ilgi çekici bulmayan  Naboo vatandaşlarının yanı sıra galakside bulunan araştırmacıları dehşete düşürmeye yetecek kadar efsanevi bir yaratıktı. Boyutları 200 metreye kadar uzayabilir kiloları ise 50.000 tonun üzerindeydi.

sando aqua monster ile ilgili görsel sonucu

7-Acklay

Tıpkı Nexu gibi ilk olarak Geonosian arenasında gördüğümüz, Acklay  6 keskin pençesi, kalın derisi ve ortalama 3.05 metre boyu ile düşmanlarına korku salıyordu. Bu özelliklerin yanı sıra, türlerin gaddarlığı nedeniyle, gladyatör mücadelede kullanılmak üzere Vendaxa’dan ihraçlar ihraç edilirdi. Orjinal Battlefront 2 de ise tamamen Acklay’lar ile yüzleşmek mümkün.  Küçük bir bilgi: Acklay’ın sesi bir yunus ve bir domuzun seslerini birleştirerek  yaratılmış 

Cade Skywalker ve arkadaşları Vandexa gezegeninde

6- Exogorth

İlk olarak Empire Strikes Back‘de gördüğümüz, Exogorth bir diğer adıyla Uzay sülükleri sonsuz büyüme oranları ile bilinmekteydiler genelde Asteroitleri evleri olarak bellemiş bu canlılar, çoğunlukla avlarını sinek kapan bitkisi şeklinde beklerlerdi. Nadiren de olsa bu yaratıkları uzay boşluğunda süzülürken de görmek mümkün ve bu yaratıklar tam olarak 900 metre uzunluğa erişebiliyordu. Kısa bir bilgi:  Orjinal üçlemede kullanılan görseller, efekt  sanatçısı Jon Berg tarafından bir haftadan fazla bir süre boyunca elli kez çekildi.

The Last Resort gemisi, Uzay sülüğünden kaçarken 3963 BBY.

5- Brain Worms

ilk olarak, Klon Savaşları dizisinde karşımıza çıkan Brain Worms, bir Genosian virüsüdür. Boyutları küçük olsa da kurbanlarının zihinleri ele geçirip istediklerini yaptırabilirler. Bir Jedi’ın bile zihnini rahat bir şekilde ele geçirebilirler fakat bu yaratıkların tek ve ölümcül zayıf noktası soğuktur.

open-uri20150608-27674-13utbi3_e7f608c5.jpeg4- Rancor

Rancor‘lar ortalama 5 metre boylarında 1500 kg ağırlıklara  kadar ulaşabilirler, zırhı rahatlıkla bir blaster tüfeğini engelleyebilecek kadar güçlü ama zekası bir o kadarda güçlü olmayan, Rancor’lar  ilk olarak Jedi’ın Dönüşü filminde Jabba The Hutt‘ın oyuncağı olarak gördüğümüz bir yaratıktır.

Luke Skywalker vs Rancor
Luke Skywalker vs Rancor

3- SARLACC

Sarlacc, Tatooine gezegeninde uyum sağlayıp orada yaşayan bir yaratıktır. Jabba bir çok kez bu yaratığın düşmanlarını yemesini izlemiştir. Sarlacc’ın dışarıdan sadece 3 metrelik bir kısmı gözükse de  göründüğünden çok daha büyüktür yaklaşık olarak 100 metrelik bir canavar olan Sarlacc, tıpkı  Exogorth gibi galaksinin ölümcül sinek kapanlarındandır.

Sarlacc_full_shot.PNG
2- GOROG

Bir Rancor’dan en az 10 kat büyük kambur derisi ışın kılıcını dahi geçirmeyen derisi ile Gorog, yenilmesi neredeyse imkansız bir yaratıktır. Bu yaratık Tarko-se Arenası’nda hayatta kalmış kişilerin son sınavıdır. Bir çok Jedi ve ödül avcısı bu yaratığın kollarında hayatlarını kaybetmiştir. Bu yaratığı öldürebilmeyi başarmış tek kişi Boba Fett’dir

boba fett vs gorog ile ilgili görsel sonucu
Boba Fett, Gorog’un tabiri caiz ise içinden geçerken

1. ZILLO BEAST

İlk olarak Klon Savaşları dizisinde karşımıza çıkmasına rağmen tarihi baya eskiye dayanan Zillo Beast, yaklaşık 97 metre boyunda 60 ton ağırlığındaydı. Aynı zamanda Güç’e duyarlı olan Zillo Beast, Palpatine’in gerçek kimliğini saklamak için kullandığı Esrar Perdesinini (Force Concealment) yırtacak kadar güçlüydü Palpatine, yaratığın Işın kılıcı geçirmeyen derisini, Klon askerleri için zırh olarak kullanmak istese de başarılı olamadı.

zillo beast palpatine ile ilgili görsel sonucu