Disney Gallery: The Mandalorian serisinden daha ötesini görmek isteyen hayranlar için, Vancouver merkezli VFX şirketi Image Engine, bizlere The Mandalorian görsel efektlerinin perde arkasını sunuyor. Image Engine, Vimeo’da The Mandalorian’ın ilk sezonu için yaratıcı CGI çalışmalarını gösteren bir video yayınladı.

Video karmaşık bilgisayar animasyonunun Lucasfilm’in öncü Volume effects system ile elde ettiği şaşırtıcı etkileri geliştirmeye başladığını ortaya koyuyor. Neredeyse beş dakikalık videonun öne çıkan özellikleri arasında 3. bölüm “The Sin”de geçen destansı savaş yer alıyor.

Çatışmanın çoğu, çok sayıda Mandalorlu savaşçının uçtuğu zaman da dahil olmak üzere tamamen CGI ile yapıldı. Imagine Engine, çatışma için sorunsuz bir ortam yaratmış gibi görünüyor. Video bizlere, Mandalorlar ve kelle avcıları arasındaki savaşın hemen hemen tamamının yeşil ekran sahnesinde gerçekleştiğini ve daha sonra CGI ile bolca süslendiğini gösteriyor.

Bölüm 2’den birkaç sahnede, Mandalorian’ın Bebek Yoda‘yı müşteriye götürme çabasının sinir bozucu Jawa’lar tarafından sabote edildiğini gösteriyor.

Image Engine’in ayrıca, Mandalorian’ın Yeni Cumhuriyet hapishane gemisinden eski bir ortağı kaçırmakla görevlendirildiği 6. bölüm için çok sayıda CGI droidleri yarattığını görüyoruz. Kurban edilen droidler arasında tipik bir Mouse Droid, floaty dronelar ve şık Yeni Cumhuriyet güvenlik droidleri de vardı.

Benim açımdan The Mandalorian’da olduğu gibi tüm Star Wars serisi için yapılan yaratıcı VFX çalışmalarının perde arkası videolarını görmek harika bir şey.

This is the way…