Sporting Blaster

sporting-blaster-sw-evreni

İmparatorluk Fırtına birlikleri tarafından işgal edilen Konsey gemisinde Prenses Leia Organa, kendisini izleyen kuşatma askerlerini atlatmak için karanlık bir köşeye gizlendi.

Köşeye sıkıştırılınca, kendini narin, aristokratik bir blaster tabanca ile korudu ve kendisini yakalamak için izleyen fırtına askerinin zırhında ölümcül bir delik açtı. Daha sonra yakalanıp esir edilmeden önce sadece sadece bir kez ateş edebildi.

Zarif, aristokratik yapılı sporting blaster tabanca, son kalan asiller arasında yaygın olarak kullanılan bir silahtır. Daha kaba modelleri kumarbazlarca kullanılmakla birlikte, sporting blaster, hantal, kullanışsız ve taşıması zor silahlar bulundurmak istemeyen zenginler tarafından tercih edilen genel savunma tabancalarıdır. Ne de olsa bir blaster tabanca daha sıradandır. Sporting blasterlar standart blasterlardan daha kısa menzile sahiptir ve daha az patlama gücü sağlar.

Yasa dışı olsa bile bu silahlar daha kolay elde edilebilir ve bu silaha sahip olmak daha az bürokratik işlem gerektirir. Kolaylıkla elde edilebilmesi onu Asi Birliğinin gözde silahı haline getirmiştir ve hiçbir silahın onun yerini alamayacağı düşünülerek yaygın biçimde kullanılır.