Aron Peacebringer

Aron Peacebringer Shiva IV gezegeninden esfsanevi bir kahraman olan bir Calianlıydı. 12 yaşından beri tüm hayatı macerayla dolu, savaşlar ve dövüşlerle geçmişti, savaşçı bir kişilikti. Ama daha sonra savaştan başka bir alternatif gördü. Aron Peacebringer kendi ırkı Calianlar ve T’syriel in 12 Kabilesi arasındaki kan dökülmesinden bıkmıştı. Calian Konfederasyonunun politik liderliğine yükseldiğinde Savaşlordu olarak ad aldı ve Peacemaker T’Syriel Demarch’a barış anlaşması yapmak için yaklaşımda bulunda. İkisi arasında anlaşma imzalanınca barış sağlanmış oldu.

Bir sene sonra İmparatorluk Calian Konfederasyonunun güçlü savaşçılarıyla ilgilenmeye başladı. General Sk’ar tarafından yollanan İmparator ajanları Shiva IV gezegenini fethetmeyi planlar ve savaşçı nüfusu İmparatorluk askerlerine katmak ister. İsyancı ajanı Prenses Leia Organa ortamda artan İmparatorluk varlığını araştırırken Shiva IV mecburi iniş yapar. Shiva IV’da kalan Leia hemen Aron Peacebringer ile karşılaşır. Evli olmasına, güzel bir karısı Alisande ve çocukları olmasına rağmen, Aron Oragana’ya aşık olur. Leia’da Aron dan şiddetle etkilense de duygularını saklı tutar. Sk’ar Calian şehrindeki saldırılara karşı koyarken Leia ve Peacebringer İmparatorluk askerlerini yenerler.

Aron Peacebringer bir Calian erkeği, ırkına özel karakteristik yanık kırmızı bir derisi var. Oldukça yapılı, çok iyi bir savaşçı.