Alpha-Ø2

(YÖ 32 – YS 20)
Kod adı “Spar”, Mandalore the Resurrector(Canlandırıcı Mandalor) olarak da bilinir. Bir ARC askeriydi. Klon savaşları sırasında Mandaloryalı süperkomandolarını kurdu ve Bağımsız Sistemler Konfederasyonu (BSK) adına savaştı.

Alpha-Ø2, klon savaşlarının başında Jango Fett’in birebir kopyası olan ve tekrar düzenlenmeden ya da yokedilmeden kalan birkaç klonundan biriydi. Alpha-Ø2 klonlar arasında “Spar” diye çağrılırdı ve Kamino’da üretilen ilk yüz klon arasındaydı. 8,5 yıl sonra bir şey oldu ve Jango Fett’in DNA’sında gizli anılar bir anda ortaya çıktı. Alpha-Ø2 bir anda Jaster Mereel tarafından planlanan Mandaloryalı süperkomandolarını tekrar üretme takıntısı oluştu.

Alpha-Ø2 Kamino’dan kaçtı ve Mandalore mücadelesinin başladığı efsanevi Mandalor’a gitti. Bölgesel polis ve Mandaloryalı Death Watch’un kurtulanlarından Mandalorya Koruyucuları adında bir ekip oluşturdu. Koruyucuların komutasını ele geçirince, Mandalore the Resurrector(Canlandırıcı Mandalor) adını aldı. İlk Mandalore’ların geleneklerini tekrar canlandırdı ama atalarının aksine o direk olarak Mandalorya Hükümetine cevap verdi.

Koruyucular, Klon Savaşlarına katıldılar ve BSK’nun gizli operasyonlarını üstlendiler. BL serisi droidleriyle Kamino ve New Bornalex gibi gezegenleri harap ettiler. Ancak savaşın sonunda üçü hariç bütün Koruyucular öldü. Sadece Tobbi Dala, Fenn Shysa ve Alpha-Ø2 kurtuldu ancak o artık daha önce olduğu adamın kırık bir parçasıydı. Padmé Amidala’yı ele geçirmek isterken takımı saldırıya uğradı ve zar zor hayatta kaldı.

Yıllar boyu Galaksi’de dolaştı durdu, nereye ait olduğunu bilmiyordu. Extrictarium Nebula’dan Ailyn Vel tarafından 20YS’de bulundu. Vel, Alpha-Ø2’nin babası olduğuna inandı (Fiziksel benzerlik ve kullandığı zırha dayanarak), Boba Fett, ve annesinin ölümünün intikamını almak için onu öldürdü. Onun Mandalorian zırhını aldı. Fett’in hala hayatta olduğunu öğrenince ise, onun gizliliğini kullandı Fett olarak.