Alema Rar

Alema Rar, Yuuzhan Vong istilası sırasında yaşamış bir Twi’lek jediydı. Alema ve kız kardeşi Twi’lek Jedi Üstadı Daeshara’cor tarafından eğitildi.

Bu mavi derili Twi’lek ve kız kardeşi Numa Rar, New Plympto’da Yuuzhan Vong direniş güçlerini bulan kişilerdi. New Plympto’daki direnişin kötüye gidişi sonucu Yuuzhan Vong’lar gezegeni yok etmeye karar verdiklerinde Alema ve kız kardeşi, Nebula Chaser ile gizlice kaçtı. Ama Vong’lar aracı yine de yakaladı ve jedi-sezici voxynleri güverteye yolladı. Voxynler, Twi’lek kız kardeşleri buldu. Jedi kardeşler, bu canavarlar ile dövüşürken bir tanesi Numa’nın yüzüne asit fışkırttı ve Alema onu kaçış kapsülüne kadar götürdü. Numa asit sonucu öldü. Kısa bir süre sonra Alema, kayıp kardeşleri arayan Jaina Solo ve Mara Jade Skywalker tarafından kurtarıldı.

Daha sonra Alema, voxynlere karşı yapılan jedi saldırısına katıldı. Sağ kalan birkaç jedidan biri oldu. Ama kardeşinin kaybından sonra etrafında gerçekleşen felaket onu paranoyaya sürükledi.

Alema, saldırı ekibinden geriye kalanlar ile birlikte önce Hapes’e gitti. Daha sonra Borleias’ta, Han ve Leia Organa Solo ile ayrıldı. Binyılın Şahini, Borleias Sistemine geri döndüğünde kendilerini bir Vong filosunun ortasında buldu. Alema, taretleri kullanan adama yardım etti ve kurtuldular. Alema, teknik açıdan kaybedilen ama moral açısından büyük bir zafer olan Borleias Savaşında bulundu.

Daha sonra birçok jedi ile birlikte Amiral Kre’fey’in askeri filosuna katıldı ve jedi öğretilerini geliştirmeye yardımcı oldu. Ayrıca Alema, Mon Calamari’de şövalye olan birkaç jedidan da biriydi. Daha sonra Cumhuriyete zafer getiren Ebaq 9 Savaşında savaştı. Dark Nest krizi sırasında Alema, Gorog Nest katılımcılarından biri oldu ve önce Han ile Leia daha sonra da Luke ve Mara Jade Skywalker’a karşı döndü. Luke ile yaptığı bir kılıç düellosunda bir kolunu kaybetti ama Luke merhamet gösterip onun kaçmasına izin verdi.