Ithorian

ithorian-sw-evreni

Ithorianlar, ormanlık gezegen Ithor’da yada uzaydaki küme gemilerinin birinde yaşarlar. Bu ırk galakside çekiçkafalar olarak da bilinir. Onlar oldukça barışçı bir ırktır. Kendilerini ekolojik çalışmalara adamışlardır. Onların gezegenlerinde nereye baksanız pastoral güzellikler, balta girmemiş ormanlar görürsünüz. Kibar bir ırk olan Ithorianlar sanata meraklıdır. Hiperuzayda yaptıkları gezilerle, kendi gezegenlerinin birer kopyası gibi olan güzellikleri başka gezegenlere götürürler, gittikleri her gezegende Ithorian güzelliklerini bırakırlar.

Kişilik, Karakter Özellikleri

Ithorianlar sakin, barışçı, huzurlu ve kibar bir ırktır.

Fiziksel Özellikleri

Ithorianlar boyları 1.8 ile 2.3 metre arasında değişen, uzun boyunlu ve kafası ileriye doğru kıvrık insansılardır. Boyunlarının her iki yanında da ağızları olması sebebiyle konuşurlarken “stereo” etkisi yaratır.

Ithorian’ların Anavatanları

Ithor yada özel bir “sürü” gemisi.

Dilleri

Ithorianlar stereofonik Ithorese ve basic dillerini konuşabilirler.

Bazı Ithorian İsimleri

Fandomar, Momaw, Oraltor, Tomia, Trangle, Umwaw.

Maceracılar

Ithorianlar genellikle barışçıl işlerde çalışırlar. Yeni varlıklar ve yerler tanımayı severler. Onlar anlaşmalar yapmayı ve sorunlara barışçıl çözümler bulmayı uygun görürler. Manevi doğaları, anayurtlarındaki “Mother Jungle”a güçlü bir sadakatle bağlıdır. Sık sık, yolculuk tutkuları, onlara muhteşem galaksinin bilinmeyen köşelerini er geç dönecekleri anayurtlarına dönmeden keşfetmeleri için onlara yol gösterir.

Ithorian Irkının Özellikleri

  • Ithorianlar mantıklı ve kimlerle daha iyi ilişki kurabileceklerini bilen temkinli yaratıklardır. Fakat çeviklikleri düşüktür.
  • Diğer orta-boy yaratıklarda da olduğu gibi Ithorianlar da boyutlarından dolayı bir artı yada eksi almazlar.
  • Ithorian temel hızı 10 metredir.
  • Ithorianlar doğal çevreyi iyi tanırlar.
  • Ithorianlar doğal çevre ile uyumludurlar.
  • Ithorianların iradesi normalin üzerindedir.
  • Basic ve Ithorese Okuyup/Yazabilme, Basic ve Ithorese Konuşabilme.