Ewok

ewoklar-sw-evreni

Ewokların hepsi, Endor sisteminin ormanlık uydusunda toplanmıştır. Onlar bu gezegende, ilkel avcılık ve toplayıcılık yöntemlerini devam ettirmişlerdir. Endor savaşından önce, Ewoklar, hemen hemen galaksinin hiçbir yerinde bilinmiyorlardı. Endor’un uydusunu, bazı tüccarlar ve kaşifler keşfettiler fakat Ewoklar, uzay seyahatinin herhangi bir şekliyle uzaya çıkıp, gezegenlerini asla terk etmediler. Her ne kadar galaktik standartlara göre ilkel olsalar da Ewoklar, oldukça yeteneklidirler ve kolayca adapte olabilirler. Ayrıca zekidirler ve yeni icatlar yapabilirler. Önceleri makinelere karşı ihtiyatlı davransalar da, sonraları doğadan faydalanarak, çeşitli şeyler üretmişlerdir.

Kişilik, Karakter Özellikleri

Ewoklar meraklı, batıl inançlı ve cesurdurlar, fakat etrafınlarındaki yeni şeylerden korkabilirler. (Episode VI’yı izleyen çok iyi bilir 🙂 . Leia: “Ne stresli şeysin sen öyle?” diyerek durumu özetlemiştir… 🙂 )

Fiziksel Özellikleri

Ewoklar genellikle bir metreden uzundurlar. Kalın kürkleri sayısız renkte olabilir. Çoğunlukla kafalarına bir başlık, süslü tüyler ve hayvan kemikleri takarlar.

Ewokların Anavatanları

Endor’un ormanlardan oluşan uydusu.

Dilleri

Ewoklar, Ewokese dilini konuşabilirler. Bu dilin yazılabilir bir formu bulunmamaktadır. Ayrıca Basic dilini de öğrenebilirler.

Bazı Ewok İsimleri

Asha, Chirpa, Deej, Kneesaa, Latara, Logray, Malani, Nippet, Paploo, Shodu, Teebo, Wicket, Wiley.

Maceracılar

Heyecan aşkı, bir Ewok’u macera için harekete geçirebilir. Bu şey, doğa merakı ya da bir savaşçının görevi olabilir. Genellikle, bir Ewok kahraman, bir gezginin gemisine katılır ya da bir Yıldızgemisine girer. Düşmanlarını yenerek onlardan “büyülü” 🙂 eşyalar toplar. Bu bir Stormtroopoer’ın kaskı ya da bir Blaster tüfeğinin Range Finder’ı olabilir. Bu gibi büyülü eşyalar bulan bir Ewok, kabilesi içinde saygı ve statü kazanır. (Ne tatlılar değil mi 😀 )