Jabba The Hutt’ın Sarayı

Bir tek,dolambaçlı kir dolu yol,kayalı kanyonun kıvrımında eğilmiş, Tatooine’in Dune Denizi’nin ötesindeki çöl arazisindeki yalnız bir yapıya götürür. Burada Jabba the Hutt’ın sarayı duruyor,çekirdeğinde taş ve kum püskürtülmüş metalden büyük eğri bir bina.

Gangsterin kalesine gelen misafirler geniş bir kapıyla karşılaşırlar. Elektronik bir göz şekilde toptan daha küçük olan ve kaba bir ses kutusuyla bir çevre droidi soğuk kalenin nemli iç tarafına almadan önce yeni gelenleri sorgular.

jabba-the-hutt-in-sarayi

Büyük bir koridor Jabba’nın mağarasının suçlu koşuşturmasına yol gösterir. Onun taht odasında, Jabba geniş kürsüsüne yaslanmıştır, hasta gözlerini etrafında toplanan çeşit çeşit kalabalıkta tutarak. Onun her ahlaksız kaprisleri karşılanıyordu.Açlığı canlı gorglarla atıştırmasıyla giderilir, şehveti en sevdiği dansçı kızların performansıyla giderilirdi.

Jabba’nın kan susuzluğu şehveti taht odasının altındaki gizli yerde gideriliyordu. Bir düğmeye basması ve “boska!” diyerek sinirli bir bağırış ile Jabba tuzak kapısını harekete geçirir, şüphelenmemiş bir tutsağı derin mağaraya yuvarlar. Onun sinsi sinsi kin dolmuş kemik saçılmış mağarasında dehşetli ve saldırgan yırtıcı hayvan savaşa ve vahşete yol açıyordu.

Köşedeki odada, Jabba bir miktar ganimetleri saklıyor. Egzotik vahşi yaşamın kelleleri bir yanaJabba’nın Boba Fett tarafından yakalanmış Corellian’ın esiri Han Solo’nun karbonitte donmuş şeklini sergileniyordu.

Kısaca Endor savaşında önce, Luke Skywalker Jabba the Hutt’ın sarayının içine sızdı. Kolayca içeride dolaştı, korunmazsızca, nöbetçileri ve hizmetçileri geçmek için Jedi yeteneklerini kullanarak, ve bir ültimatomla Hutt ile karşılaştı.Luke teklifi Jabba tarafından kabul edilmedi.Ama bu Luke’un planının bir parçasıydı. Skywalker’ın eliyle vahşi hayvanın ölümünden sonra, Jabba en sevdiği ikinci idam şekli olan onları Sarlacc’a yedirmek ile Jedi’yı öldürmeyi planladı. Skywalker amacı olan arkadaşlarını saraydan çıkarmayı başardı. Çöl Denizinin kalbinde, Skywalker kaçış planını başlattı, Jabba the Hutt’ın ölümüyle ve gansterin suç imparatorluğunun sonlandıran planı.