Tırmanma Tabancası

naboo-tirmanma-tabanca-sw-evreni

Naboo Theed Sarayının Kraliyet Güvenlik Güçleri tırmanma tabancası ile donatılmış standart blaster’lara sahipti.

Blaster namlusunun altına fırlatıcı bir düzenek yerleştirilmişti.Naboo Savaşında, Yüzbaşı Panaka ve askerleri, Kraliyet Sarayının duvarları boyunca tırmanmak ve Federasyon askerlerinin kurmuş olduğu barikatları aşmak için yakalayıcı kancalar ve halatlar ile bu silahları kullandı. Komutan Luke Skywalker da Hoth Savaşı’nda, manyetik zıpkın olarak adlandırılan benzer bir silah kullanmıştı.

Luke bu silahını kullanarak kendini bir İmparatorluk yürüyücüsünün gövdesinin alt kısmına doğru yükseltti. Işın kılıcını kullanarak yürüyücünün zırhında bir yarık açtı ve aracı yok etmek için bir proton mayınını bu yarıktan içeri attı.

Naboo Saray Muhafızlarının standart silahı güvenlik S-5 blasterıdır.Bu çok amaçlı silahın başlıca iki işlevi nişan alıp vurma ve hedef bulmadır. Silahın ok atıcı düzeneği uyuşturucu mikro-oklar atabildiği gibi likit-kablo ekipmanı ile kullanılabilen yakalama kancalarını da atabilir. Kablo haznesi, içinde 20 metre sıvı kablo oluşumuna yetecek miktarda sıvı bulundurur. Bu ok atıcı yaklaşık 50 cumhuriyet kredisi değerindedir.