Mygeeto Savaşı

mygeeto-savasi-sw-evreni

Tarih: Yavin’den 19 yıl önce

İntergalaktik Bankacılar Klanı’nın elinde bulunan Kristal buzlardan oluşan Mygeeto’da büyük bir savaş gerçekleşti.

Mygeeto’nun önemli şehirlerinden birinde Jedi general Ki-Adi Mundi’nin komutasındaki Galaktik Donanma ve Klon askerleri Ayrılıkçı droid ordusu ile çarpıştı.

UT-AT saldırı aracının desteklediği birkaç donanma askeri Ayrılıkçı ordusunu düzenli bir saldırı ile geri çekilmeye zorlarken Ki-Adi Mundi’de ışın kılıcı ile düşman atışlarını geri yansıtıyordu.

Savaş şehir bloklarını birbirine bağlayan birkaç köprüde yoğunlaşmıştı.Bu köprülerden biri Ki-adi Mundi’nin son savaşını vereceği yerdi.

Klon Kumandan Bakara’nın zırhının içinde özel bir bölmede sessiz bir titreşim oluştuğu sırada Ki-Adi Mundi askerleri şehre saldırma emri vermişti. Bu bölme direk olarak yetkili kumandan ile gizli ve güvenli bir kanaldan bağlantı sağlıyordu.Kolundaki bileklikte bir Sith’in, Karanlık Lordu Dart Sidious’un hologramı belirdi ve emir 66’ın zamanının geldiğini söyledi. Bacara bu emre onay verdi. Hologram kaybolduğunda Bacara bağlantı aygıtını kapadı ve General Mundi’nin saldırıyı yönettiği şehrin ana plazasına baktı.

Daha sonra, Bacara emir verdikten sonra klonlar dövüşmeyi bıraktı. Şaşıran Ki-Adi Mundi arkasını döndü ve klon ateşi ile karşılaştı. Klon askerlerin ateşi sonucu ölmeden önce birkaçını öldürmeyi başardı.