İnsan

insan-irki-padme-sw-evreniİnsanlar, Core Worlds’ü ve galaksinin hemen hemen her köşesini yönetir. Onlar galaksideki liderlerin, fatihlerin, tüccarların, gezginlerin ve mültecilerin atalarıdırlar. İnsanlar daima dinamik bir ırk olmuşlardır. Bu da galaksideki birçok farklı gezegene yerleşmelerini sağlamıştır. Bir ırk olarak insanlar, fiziksel, kültürel ve politik olarak birbirlerinden ayrılırlar. Dayanıklı yada narin, siyah yada beyaz tenli, birbirinden çok farklı birçok insan vardır. Onlar galaksinin her çağında ayakta kalarak galakside ağır basmış tek ırk olma özelliğini taşırlar.

Kişilik, Karakter Özellikleri

İnsan kişiliği tek yönlü değildir. Her zaman değişkenlik gösterebilir. Bunun yanında her duruma kolayca adapte olabilmeleri, inatçı ve tuttuğunu koparan yapıları onları eşsiz kılar. Onlar esnek ve hırslıdırlar. Zevkleri, ahlakları, gelenek ve görenekleri farklı farklıdır.

Fiziksel Özellikleri

İnsanlar ortalama 1,8 metreden uzundurlar. Derilerinin rengi siyaha yakın renklerden, solgun, açık renklere, saçlarının renkleri ise siyahtan, sarıya doğru değişir.Erkekleri, kadınlarına göre daha boylu ve iridir. İnsanlar ergenliklerini 15 yaşında tamamlarlar ve nadiren 100 seneden fazla yaşayabilirler.

İnsan Irkının Anavatanları

Coruscant, Corulag, Naboo, Tatooine ve Alderean’ı insanların anavatanı olarak sayabiliriz.

Dilleri

İnsanlar “Basic” (Temel Dil, galakside yaşayan çoğu ırkın konuşabildiği genel bir dildir.) dilini okuyabilir ve yazabilirler. Diğer dilleri de öğrenebilir, en gizli kalmış olanları da buna dahil.

Bazı İnsan İsimleri

Anakin, Arani, Bail, Ben, Beru, Biggs, Boba, Corran, Dack, Dané, Galak, Garm, Han, Jango, Jodo, Lando, Leia, Luke, Mace, Mara, Obi-Wan, Owen, Padmé, Qui-Gon, Sia-Lan, Rann, Talon, Vor’en, Wedge, Winter.

Maceracılar

İnsanlar hiç bir şeyi denemekten korkmazlar. İnsan maceracıları en gözüpek, cesaretli ve hırslı maceracılardır. Bir insan, güç, servet ve ün kazanarak diğerlerinin arasında şeref sahibi olur. İnsanların bir grubu yada bölgeyi desteklemeleri diğer ırklara oranla daha sıktır.

İnsan Irkının Özellikleri

  • Orta-boy. Diğer orta-boy yaratıklarda da olduğu gibi insanlar da boyutlarından dolayı bir artı yada eksi almazlar.
  • İnsanların normal hızı 10 metredir.
  • İnsanlar çabuk öğrenip, çabuk ustalaşırlar. Birçok şeye yetenekleri vardır.
  • Basic Okuyup/Yazabilme, Basic Konuşabilme.