Geonosis İdam Arenası

Droid dökümhanelerinde çalıştıktan sonra, bazı Geonosisliler Geonosis arenasında yapılan gezegenin tek eğlencesi olan kanlı sporları izlemeye giderler.

Geonosislilere karşı suç işlemiş olanlar ölümle cezalandırır. Bu durumda olan Obi-Wan Kenobi, Anakin Skywalker ve Padme Amidala, Poggle the Lesser tarafından suçlu bulunmuş, ve meydan canavarları tarafından ölüme itilmişlerdir. Poggle ve konukları, Kont Dooku, Nute Gunray ve Jango Fett, idamı meydan yerinin çok yükseğinde, özel bir bölümden izlediler.

geonosis-idam-arenası-swe

Her esir sağlam taşlara bağlanmışlardı. Geonosisli kışkırtıcıların sırada tuttukları canavarlar, üç tane büyük geçitten ortaya çıktılar. Bu korkunç üçlü yabani reek, çevik nexu ve korkutucu acklay’dan oluşuyordu. Esirler Jedi kuvvetleri yardıma gelene kadar, katillerini atlatabildiler.

Jedi ustası Mace Windu önderliğindeki bu Jedilar meydanı kuşatan çok sayıdaki savaş robotlarına karşı savaştılar. Bir çok Jedi çatışmaya katıldı ve pek çoğu öldü. Yoda’nın beklenmeyen gelişi ve yeni yapılan Cumhuriyet klon ordusu günü kurtardı ve Klon Savaşının başlangıcının habercisi oldu.