Darth Nihilus

Darth Nihilus, Jedi Sivil Savaşı zamanında yaşamış olan bir Sith Lorduydu. Darth Traya’nın eski öğrencisi olan Nihilus Malachor V savaşından kurtulan az sayıda kişiden bir tanesiydi. Suratını kapayan beyaz üstüne kırmızı desenli bir maske takar, ve siyah bir cüppe giyerdi.

Darth Nihilus, Güç hassasiyeti olanların güçlerini emerek açlığını bastırır ve ancak bu şekilde hayatta kalırdı. Sadece insanların değil, Güç hassasiyeti olan gezegenlerin de enerjilerini emdiği, ve gezegenleri yok ettiği bilinmektedir.

darth-nihilus_sw-evreni

Nihilus’un geçmişiyle ilgili çok az şey bilinmektedir. Bilinenlerden bir tanesi Mandalorya Savaşlarında savaşmış olduğu, ve zamanında Mandaloryalılar’a esir düşmüş olması ihtimalidir. Bu bilgiler tam olarak bilinmese de, zamanında Konsey’e ihanet ederek, Revan’ın peşinden savaşa giden bir Jedi olma olasılığı yüksektir. Savaştan sonra Darth Traya tarafından bulunmuş, ve Güç’e olan hassasiyeti sayesinde, Traya’nın öğrencisi olarak Trayus Akademisinde eğitim görmüştür. Kendi potansiyelinin ve gerçek gücünün farkına vardıktan sonra Darth Sion ile beraber Darth Traya’ya ihanet etmiş, ve Traya’nın Güç ile ilgisini keserek onu Sith Düzeni’nden atmıştır. Sion ve Nihilus, bundan sonra Gölge savaşı adı altında tüm Jedi’ların sonunu getirmek üzere gizli bir Jedi katliamına girişmişlerdir. Neredeyse tüm Jedi’ların soyu tükenene kadar Jedi’ları katletmişlerdir.

Nihilus bitmek tükenmek bilmeyen açlığını bastırmak için gemisi Ravager’in güvertesinden gezegenlerin enerjilerini emip, onları yok etmiştir. Nihilus’un gücü o kadar fazla, etki alanı o kadar genişti ki, onunla bir şekilde kontağa geçen herkes onun akıldan yoksun köleleri haline gelirdi.

Nihilus’un yok ettiği Katar gezegeninden geriye son kalan Miraluka olan, Nihilus’un hizmetçisi ve çırağı Visas Marr, bu kölelerden bir tanesiydi. Nihilus bir gün güçte bir dalgalanma hissedip, Visas’ı bu dalgalanmanın kaynağını bulması için gönderdiğinde, bunun yaptığı en büyük hata olduğundan habersizdi. Güçteki dalgalanmanın kaynağı olan Sürgün Jedi, Visas’ı Nihilus’un bağlarından kopararak kurtardı, ve ikili daha sonra Sith Lordu’nu, kendi gemisi olan Ravager’de yok ettiler. Vücudu karanlık taraf enerjisine dönüşerek çözünen Nihilus’un orada öldüğü kabul edildi.

Fakat aslında Nihilus’a ne olduğu bilinmemektedir. Bazılarına göre Sith Lordu’nun karanlık taraf enerjisine dönüşüp kaybolan vücudunu terk eden ruhu, yeniden Jedi’ları yok etmek için yollar aramakta.