Gungan Silah Teçhizatı

gungan-silah-techizati-sw-evreni

Gungan‘lar nesiller boyu aktarılmış savaş gelenekleri ile gururlu ve savaşçı bir ırktır.

Onlar eşsiz organik teknolojilerini, sualtındaki şehirlerini ve kutsal yerlerini korumak için adapte etmişlerdir.

Gunganlar yıllarca diğer toplumlarla savaşmasalar da, her zaman muazzam bir orduyu hazır bulundurmaktadırlar. Gungan Büyük Ordusu, bu ırk ile gezegenin insan kolonistleri Naboolular arasındaki kültürel gerilimlerin artmasına neden olmuştur.

Ticaret Federasyonunun Naboo’yu işgali sırasında, Kolonistler ve Gunganlar gezegenlerini birlikte savunmak için aralarındaki çekişmeleri bir yana bıraktılar. Naboolular, Ticaret Federasyonu yörünge güçlerini saf dışı bırakmak için yıldızsavaşçılarına binerken, Gungan Büyük Ordusu açık ovalarda savaş droidleri ile meşguldü. Gunganlar hedeflerini kesin bir biçimde vurmak için bir tür güçlü silah kullandılar. Onlar Naboo’nun gözenekli kabuğunun derinliklerinden elde ettikleri plazmik enerjiyi kullanarak, “booma” ya da “boomer” olarak adlandırdıkları küresel el bombası tipinde bir silah üretmişlerdir. Bu bombalar hedeflerini vurdukları zaman üzerlerindeki koruyucu kabuk çatlar ve sıvımsı plazma ile güçlü bir elektrik şoku açığa çıkar.

Gunganlar boomerların yanısıra elektropole olarak adlandırdıkları mızraklar da taşırlar. Bu pole silahları normal bir mızrak gibi atmak için kullanılabildiği gibi dokunulunca elektrik enerjisi yayan bir silah gibi de kullanılabilir. Gunganlar savunma maksadıyla, hidrostatik kabarcık teknolojilerini, kişisel kalkan uygulamasına adapte ettiler.Bunlar vücudun etrafına koruyucu bir enerji kalkanı yansıtarak, blaster atışlarının Gungan savaşçısına isabet etmesine meydan vermez. Gunganlar uzun yıllar savaşmadıkları için silahlarının çoğu ya süs amacıyla ya da güvenlik sebepleriyle kullanılmaktadır.

Dağınık Gugan topluluklarına karşı bir saldırı olmamakla birlikte, sualtı yaşam bölgelerinin çevresinde hala tehlikeler bulunmaktadır. Korkunç deniz yaratıkları sıklıkla Gungan şehirlerinin çok yakınlarında dolaşırlar ve Gungan Büyük Ordusunun askerleri yaratıkları korkutup kaçırmak için çağırılırlar.