Yıldız Yapıcı Savaşı

Tarih: Yavin’den 3956 yıl sonra

Ebon Hawk’ın Sith savaş merkezinin kalbi olan Yıldız Yapıcının gizli yerini bulması ile başladı. Komutan Carth Onasi Cumhuriyet filosu Amirali Forn Dodonna’ya bu bilgiyi aktardı Ne yazıkki Ebon Hawk kısa bir süre sonra disruptor field ile temas etti ve gezegen yüzeyine zorunlu iniş yaptı. Kısa süre sonra Cumhuriyet filosuda geldi ve bu alanın ötesinde beklemeye başladı. Mürettebat çekici ışını etkisizleştirdi ve başlayan savaşa katıldılar .

Carth Onasi kısa süre sonra Amiralle tekrar bağlantıya geçti ve Bastila Shan’ın savaş meditasyonunu cumhuriyete karşı kullandığı bilgisini verdi Üstad Vandar, Forn, ve Carth Ebon Hawk ve jedi yıldız savaşçılarının uzay istasyonunun savunmasından geçip içeri girmelerine karar verdiler.

Savaş silah kuvveti bakımından eksik olan ve savaş meditasyonuyla karşı karşıya kalan cumhuriyet filosunun aleyhine dönmeye başlamışken Ebon Hwak mürettebatı ve bir grup jedi istasyona girdiler. Jedi kuvvetleri kısa süre sonra yıldız yapıcısının savunmasınca durduruldu ama Ravn Komuta odasına ulaşmayı başardı.

Revan grubundan ayrılmış olan Bastila ile karşılaştı onu yendi ve kurtardı – Savaş Meditasyonunu Sith Filosuna karşı kullamasını sağladı. En sonunda cumhuriyet avcıları düşman hatlarını yardılar.

Revan en sonunda Malakla karşı karşıya geldi ve onu yendi. İstasyon çökmeden önce Ebon haek ile kaçmayı başardılar. Cumhuriyet kapital gemilerinin yoğun ateşi Yıldız yapıcısının yörüngesel dengeleyicisini bozdu . Savaş istasyonu yıldızın üstüne doğru çöktü. Sith savunma filosu parçalandı ve yok edildi.