Auren Yomm

İmparatorluğun ilk günlerinde, R2-D2 ve 3-3PO 15 yaşındaki Auren Yomm ile karşılaşıp bir dizi macera yaşamışlardır. Roonun Umboo eyaletinde yaşıyordu. Babası Nilz ve annesi de Bolaydı. Çok iyi bir atletti ve Roon Klon oyunlarında altın madalya almıştı.

Özellikle sahanın bir yerinde oyuncuları yakalayıp çekmeye çalışan bir çekim bulunan oyunda çok iyiydi. Auren 3 kişilik bir binici takıma yönetiyordu. Takım, Kendisi, Gee Long ve droid olan rockhopper canacarları kullanan Bix’ten oluşmaktaydı. Klon Oyunları politik bir önem taşımakta, zalim Tawntoom ili, isyancı Umboo ilini sömürmeye çalışmaktaydı. Tawntoom Valisi Kong oyunları Gee Long ve Bix’i zehirleyerek sabote etmeye çalışır. Çabaları başarıya ulaşamaz, yedek oyuncular Mungo Boabab ve 3-3PO yarışa girerler ve Umboo adına yarışı kazanırlar.

Koong’un sonraki oyunu çok daha iğrenç oldu. Umboo’yu şehir dışında ölümcül bir mikrop verir. Bola Yomm hastalanır çünkü havayı a zehirlemiştir. Ama beceriksiz Kong kendisini de zehirlemiştir. İyi bir doktor olan Auren in babası Nilz’i çağırır. Nilz başarılı olur, Bolayı iyileştirir. Ancak Kong o sırada kendisini iyileştirmek için alan İmparatorluğun hainliği yüzünden enfeksiyon kapar ve ölür.

Auren Yomm genç, siyah saçlı koyu renk tenli bir kadın. Atletik bir yapısı ve enerjik bir kişiliği var. O zamanlarda Manda’dan Mungo Boabam adında bir tüccarla yakınlaşmıştı.