Amiral Saul Karath

Sithler’in binlerce yıl önce Jedilar’a karşı yürüttükleri kampanyalar sırasında, Cumhuriyet’in çürümüşlüğü Sithler’in kullandığı en etkili silahları olmuştu. Yüksek rütbelere getirilen Cumhuriyet subayları yanlarında eğitimli askerlerini, gelişmiş silahlarını ve ilticayı da beraberinde getirdiler. Mandolarialı Savaşları’ndan sonra, Amiral Saul Karath Mandolorialılar’ın zaferi üzerinde büyük rol oynadı. Cumhuriyet’in, desteğini haketmediğini söylediğinde müttefilerini şoka uğrattı. Yanına büyük sayıdaki askerleri ve bayrak gemisi Leviathan’ı da alarak Lord Revan’a bağlılık andı içti.

Karath karşı tarafa geçen ilk üst rütbeli subaylardan biriydi ve diğerlerine çok kötü örnek olmuştu. Düşmanlarının, kendi taktiklerini bilmelerine rağmen birçok subay onun peşinden gitti.

Kalan sadıkların çoğu, kahraman pilot Carth Onasi gibi amirallerin eğitimi altına girdi. Carth için bu çelişki çok daha kişisel bir hale geldi. Karath’ın bu saf değiştirmesini görmek onun için ideallerini sarsan bir darbe olmuştu. İntikan yemini etti. Ve Karath, Yıldızdöven’i arayan Cumhuriyet ile savaştığı sırada kendi bayrak gemisinin köprüsünde öldüğünde, bu intikamını alınmış oldu.