Adi Gallia

Yetenekli bir Jedi olan Adi Gallia, araştırma yetenekleri ile de öne çıkıyordu. Yüksek rütbeli bir Corellialı diplomatın kızı olması ona Cumhuriyet’in politik oyunlarını anlamasında yardımcı oldu.

Konsey üyesi olarak, Stark Üst Uzay Savaşı(Stark Hyperspace War) dahil olmak üzere Adi Gallia bir çok görevde başarı gösterdi. Adi ve padawanı Siri Tachi, Adi’nin yakın dostu olan Usta Qui-Gon Jinn ve onun padawanı Obi-Wan Kenobi ile birlikte pek çok göreve katıldı.

Usta Qui-Gon’un ölümünden önceki son görevlerinden birinde, yirmi senatöre karşı kurulacak bir komployu önceden duyan Talesan Spy adındaki bir çocuğu korumaları gerekti. Jedi’lar görevlerinde başarılı olarak Taly’i korudu, Ancak bu sırada padawanlar Siri ve Obi-Wan birbirlerine aşık oldu. Usta Adi’nin bunu fark etmemesine rağmen Usta Qui-Gon bu durumu fark etti. Ancak bu durumdan Usta Adi’ye bahsetmemeye karar verdi.

Ticaret Federasyonu’nun şüpheli hareketlerini ilk o fark edip, Yüce Başkan Valorum’a bildirerek Jedi Ustası Qui-Gon Jinn ile öğrencisi Obi-Wan Kenobi’nin, Naboo’daki kuşatmayı araştırmak için gönderilmesini sağladı.

Genosis Savaşı’nda öğrencisi ile birlikte hava desteği verdi. Usta Adi, Boz Pity’de General olarak Usta Mace Windu’nun yanında Grievous’la karşılaştıklarında, Grievous tarafından fazla kollarından biriyle boynu kırılarak öldürüldü.