Trandoshan

trandoshan-sw-evreni

Sürüngenimsi Trandoshanlar, muhteşem güçleri ve savaşı seven doğaları ile tanınırlar. Çoğu kendini savaşçılığa adar, bir kısmı da (kendi gezegenlerinde) avcı olabilir. Bazıları anayurtları Trandosha’da öğrenip, bunları gezegenlerinin ötesine götürerek, galaktik sosyetede çok tanınan (yahut tanınmayan) kelle avcıları olmayı başarabilmiştir. Bu hem sürüngenimsi, hem de insansı yaratıklar, çok iyi birer izci ve asker olabilirler, fakat çoğu güç-dışı sınıfları tercih ederek toplumda yerlerini almışlardır. Trandoshan force kullanıcısı aşırı azdır. Gezegenlerinin yakınlığından dolayı bazı Trandoshanlar ve bazı Wookie‘ler arasında bir kan davası vardır. Fakat çoğu Trandoshan ve Wookie, iki kültürün arasındaki problemleri bir kenara bırakıp birlikte hareket etmeyi başarmıştır.

Kişilik, Karakter Özellikleri

Trandoshan, sert, vahşi ve çalışkan bir ırktır. Trandoshanlar rekabeti çok severler. Durum elveriyorsa merhamet gösterebilirler.

Fiziksel Özellikleri

Trandoshanların boyları 1.5 ile 2.1 metre arasında değişir. Pullu derileri saldırılara karşı korunmalarına katkı sağlar.

Trandoshan’ların Anavatanları

Trandosha (Dosha olarak da bilinir.)

Dilleri

Trandoshanlar, Dosh ve Basic dillerini konuşabilirler.

Bazı Trandoshan İsimleri

Bossk, Fusset, Krussk, Ssuurg, Tusserk.

Maceracılar

Trandoshan bir maceracı, savaşın heyecanını yaşamayı çok ister. Bazıları bodyguard yada paralı asker olmak amacıyla Dosha’yı terkeder. Geri kalanı ise yeni yerler keşfetmek ve buralarda avlanmak amacıyla anayurttan ayrılır. Bazıları asker olmak için Trandoshanların savaşçı geleneğini izler, hatta bir kısmı kendini kelle avcısı olarak yetiştirir. Onlar başta huysuz ve tatsız görünseler de, onlara şans tanındığında her görevde yer alabilecek bir savaşçı olurlar.

Trandoshan Irkının Özellikleri

  • Trandoshanlar oldukça güçlü, kuvvetli yapılarına karşın çeviklikte ve zariflikte iyi değildirler.
  • Diğer orta-boy yaratıklarda da olduğu gibi Trandoshanlar da boyutlarından dolayı bir artı yada eksi almazlar.
  • Trandoshan temel hızı 10 metredir.
  • Trandoshanların pullu derisi onlara doğal bir savunma sağlar.
  • Trandoshanlar karanlıkta 20 metreye kadar görebilirler. Gecegörüşü sadece siyah ve beyazdır, bunun dışında normal görüş gibidir. Sadece ışıksız ortamda işlevseldir.
  • Dosh ve Basic okuma/yazma.