Sullustan

sullustan-sw-evreni

Sullustanlar, zararlı gazların bir bulut gibi kapladığı, volkanik gezegen Sullust‘teki, altı mağaralarla dolu olan komplex şehirlerde yaşarlar. Gezegenleri kuvvetli bir şirket olan SoroSuub‘un merkez bürosunu barındırmaktadır. Galaksinin dört bir yanından gelen ziyaretçiler onların yer altındaki şehirlerini görmek için bu gezegene gelirler. Yer altında yaşamak onların sezgilerini güçlendirmiş, bu yüzden onlar gelişmiş navigasyonel ve pilotluk yetenekleriyle ün salmışlardır. Dostça ve canayakın Sullustanlar, diğer ırklara ilginç ve alışılmadık şeyler yapmayı severler. Şirket ve iş idare etmekte oldukça ustadırlar ve uzay keşfine, uzay gezilerine bayılırlar.

Kişilik Özellikleri

Sullustanlar pragmatik, hoş ve pratik şakalar yapan bir ırktır.

Fiziksel Özellikleri

Büyük, yuvarlak gözlere sahip, büyük kulaklı ve çeneli bir insansıdır. Sullustanların boyları 1.3 ile 1.8 metre arasında değişir.

Sullustan’ların Anavatanları

Volkanik ve teknolojik gezegen Sullust.

Dilleri

Sullustanlar Sullustese ve Basic dillerini konuşabilirler.

Bazı Sullustan İsimleri

Aril Nunb, Dllr Nep, Nien Nunb, Sian Tevv, Syub Snunb.

Maceracılar

Sullustan maceracılar galaksiyi keşfetmekten büyük zevk alırlar, işleri yönetmeyi ve muziplikler yapmayı severler. Onlar meraklı ve kişisel tecrübeleriyle birşeyler keşfetmeyi seven bir yapıdadırlar. Bazen de umursamaz olabilirler.Bazı Sullustanlar gücü çağırabilir, fakat çok azı bu yolu izlerler.

Sullustan Irkının Özellikleri

  • Sullustanlar süratli ve atiktirler ve menzilli silahlarda oldukça iyidirler. Fakat diğer ırklara göre fiziksel dayanıklılıkları düşüktür.
  • Diğer orta-boy yaratıklarda da olduğu gibi Sullustanlar da boyutlarından dolayı bir artı yada eksi almazlar.
  • Sullustan normal hızı 10 metredir.
  • Sullustanlar karanlıkta 20 metreye kadar görebilirler. Gecegörüşü sadece siyah ve beyazdır, bunun dışında normal görüş gibidir. Sadece ışıksız ortamda işlevseldir.
  • Yeraltında yaşayan diğer ırklar gibi, Sullustanlar da yeraltı mağaralarında tırmanmakta ustadırlar. Ayrıca işitme konusunda sezgileri oldukça kuvvetlidir.
  • Basic ve Sullustese Okuyup/Yazabilme, Basic ve Sullustese Konuşabilme.