Mon Calamari

mon-calamari-sw-evreni

Tatlı dilleriyle ikna edici Mon Calamariler, muhteşem yıldızgemisi mühendisleridir. Yaptıkları herşeyi birer sanat eseri olarak görürler, sadece bir silah yada bir araç olarak değil… Onlar kuralcı ve organize bir ırk olmalarına rağmen olağan dışı davrananlara biraz tölerans gösterebilirler. Sularla kaplı bir gezegenden gelmelerinden dolayı hem suda hem de karada nefes alabilirler. Mon Calamari çözümsel ve organizasyonel yeteneklere sahip bir ırktır. Ayrıca yıldızların arasında uçma aşkı onların içlerine işlemiştir. Düzenli bir toplum anlayışındadırlar, iyi bireylerin, iyi bir toplumu destekleyeceğini düşünürler.

Kişilik, Karakter Özellikleri

Yaratıcı, sakin ve meraklıdırlar. Onlar barışı korumayı isterler fakat olaylar karşısında savaşılması gerekliyse, savaşırlar.

Fiziksel Özellikleri

Mon Calamari boyu 1.3 ile 1.8 metre arasında değişir. Deniz tuzu kokarlar. Uzun kubbeli kafaları, büyük gözleri, benekli, pürüssüz (tüysüz) bir tenleri vardır.

Mon Calamari Irkının Anavatanları

Denizlerin kapladığı teknolojik gezegen Mon Calamari.

Dilleri

Mon Calamariler, Mon Calamarian ve Basic dillerini konuşurlar. Quarrenese öğrenmeye eğilimlidirler.

Bazı Mon Calamari İsimleri

Ackbar, Bant, Cilghal, Ibtisam, Jesmin, Oro, Perit, Rekara.

Maceracılar

Yıldızlarda gezinmek bir Mon Calamari’nin hayallerini süsler. Onlar idealist ve cesaret verici olsalar da bazen olaylar karşısında ümitsizliğe kapılabilirler. Bir Mon Calamari muhteşem bir ruha sahiptir ve hevesleri sakinliklerinin arkasında gizlidir. Bu düşünür ve hayalci ırk, bir şeyler olduğunda cesur ve cesaretlendirici olabileceklerini kanıtlamaya çalışırlar.

Mon Calamari Irkının Özellikleri

  • Mon Calamariler zeki bir ırk olmalarına karşın diğerlerine göre daha narindirler.
  • Diğer orta-boy yaratıklarda da olduğu gibi Mon Calamariler de boyutlarından dolayı bir artı yada eksi almazlar.
  • Hem karada hem de denizde yaşayabilen bir ırk olan Mon Calamariler su altında da nefes alabildiklerinden asla boğulmazlar.
  • Mon Calamariler, loşlukta (ay ışığı yada su altı olabilir) insanların görebildiği alanın iki kat uzağını görebilirler. Bu özelliği renkleri ayırt etmek ve detayları seçebilmek için kullanırlar.
  • Mon Calamariler ıslak olan yerlerde rahat ederler.
  • Mon Calamariler sudan uzak, kıraç yerlerde rahat edemezler.
  • Basic ve Mon Calamarian Okuyup/Yazabilme, Basic ve Mon Calamarian Konuşabilme.