Kel Dor

kel-dor-sw-evreniKel Dor’lar ılımlı ve sevecendirler. Bir ihtiyaç olduğunda asla sırtlarını dönmezler, yardım severdirler. Ortalama bir Kel Dor, basit ve hızlı bir adaletin taraftarıdır, kanunların elinden alınmasından hiç hoşlanmaz.

Fiziksel Özellikleri

Ortalama bir Kel Dorun boyu genellikle 1.4 ile 2 metre arasındadır. Deri renkleri, şeftali renginden, koyu kırmızıya doğru değişir. Çoğu siyah gözlüdür, bazıları gümüş renginde bir irise sahip olurlar, bunu o Kel Dorun güçte yoğun olduğunun bir işareti sayarlar.

Kel Dor Irkının Anavatanları

Teknolojik gezegen Dorin.

Dilleri

Kel Dorlar Kel Dor ve basic dillerini konuşabilirler.

Bazı Kel Dor İsimleri

Dorn Tlo, Plo Koon, Torin Dol.

Maceracılar

Hangi Kel Dor dış dünyanın tehlikelerine karşı cesaret göstermeye karar verirse, diplomat yada tüccar, kelle avcısı ve jedi olmaya eğilimlidir. Yardımseverliliklerinin yanına, adaletliliklerini de koyarlar. Bu özellikleri onları bir çeşit kanun uygulayıcısı yapar.

Kel Dor Irkının Özellikleri

  • Kel Dorlar süratli ve mantıklıdırlar. Fakat acıya dayanıklılıkları düşüktür.
  • Diğer orta-boy yaratıklarda da olduğu gibi Kel Dorlar da boyutlarından dolayı bir artı yada eksi almazlar.
  • Kel Dor temel hızı 10 metredir.
  • Kel Dor’un hayatta kalabilmesi için Dorin gezegeninin atmosferi gerekir. Başka gezegenlerde, koruyucu gözlükleri olmadan göremezler. Soluma Maskeleri olmadan da nefessiz kalarak ölürler. (Revised Core Rulebook, Bölüm 12, Nefessiz kalma ve boğulma kuralları.)
  • Kel Dorlar, loşlukta (ay ışığı olabilir) insanların görebildiği alanın iki kat uzağını görebilirler. Bu özelliği renkleri ayırt etmek ve detayları seçebilmek için kullanırlar.
  • Basic ve Kel Dor Okuyup/Yazabilme, Basic ve Kel Dor Konuşabilme.