Duros

duroslar-sw-evreni

Duroslar, Duro Yıldız Sistemi‘nde doğmuşlar, galaksinin merkez bölgesinin uç kısımlarında ikamet etmektedirler. Uzay seyahati ile doğuştan haşır neşir olan bu ırk, gezegenlerini terk etme ve başka gezegenlere yayılma eğilimindedir. Bu yolculuk tutkularından dolayı macera ve yeni keşifler onları galaksinin ücra bir köşesine çekiverir. Onların yıldız sistemleri, muazzam yıldızgemisi şirketleri tarafından yönetilmektedir. Bu sebeple hemen hemen her Duros yürümeye ve konuşmaya başladıktan sonra, kendi kendine pilotluk yapabilir, kısa sürede bir Hyperdrive’ı tamir edebilir. Konuşmayı fazla sevmeseler de, hepsinin anlatacak muhteşem hikayeleri vardır ve konuşmaya başladıkları zaman kısa süre içinde büyük bir dinleyici kitlesini üzerilerine çekmeyi başarabilirler.

Kişilik, Karakter Özellikleri

Bir Duros her zaman heyecan ve macera meraklısıdır. Her zaman bir sonraki “hiperuzay” atlayışında ne olacağını merak ederler. Onlar gururlu, kendi yağında kavrulan, sakin ve barışçıl bir ırk olarak bilinirler.

Fiziksel Özellikleri

Duroslar genellikle 1.8 metreden uzundurlar. Tüysüz vücutları, kocaman gözleri, geniş ve dudaksız bir ağızları vardır. Deri renkleri mavi-gri’den, derin gök mavisine kadar gider.

Duros’ların Anavatanları

Duro sistemindeki tüm gezegenler.

Dilleri

Duroslar, Durese ve Basic dillerini okuyup, yazabilirler.

Bazı Duros İsimleri

Baniss Keeg, Ellor, Kadlo, Kir Vantai, Lai Nootka, Monnda Tebbo.

Maceracılar

Duros maceracıları, hiperuzay kaşifleri, uzay gezginleri gibi keşfetmeye, gezmeye meraklı kişilerdir. Bunların yanında mühendislik ve astronomiye meraklı olduklarından bilime de eğilimleri vardır. Bazı Duroslar kaçakçılık ve ticaretle uğraşabilir, bazıları da diplomatik işlere yönelebilirler.

Duros Irkının Özellikleri

  • Duroslar düşünme ve çeviklik konusunda iyidirler fakat, onların fiziksel yapısı fazla güçlü değildir.
  • Diğer orta-boy yaratıklarda da olduğu gibi Duroslar da boyutlarından dolayı bir artı yada eksi almazlar.
  • Duros normal hızı 10 metredir.
  • Duroslar ilk seviyede Spacer (uzaycı) featini (marifetini) bonus feat (marifet) olarak alır.
  • Basic ve Durese Okuyup/Yazabilme, Basic ve Durese Konuşabilme.