Cerean

cerean-sw-evreniCereanlar uzak ve ütopik bir gezegenden gelmektedirler. Birçok Cerean barışçıdır. Onların çiftçilik geleneği binlerce yıldan beri süregelmiştir. Onların ırklarında kadın sayısı daha fazladır ve aileler anaerkildir. Yüksek kubbeli kafaları iki beyni birden barındırır ve Cereanlar göğüslerinde iki kalp taşımaktadırlar. Heyecandan uzak yapılarından dolayı, çok az Cerean bir maceraya çıkmak için can atar, hatta Jedi cüppelerine bürünüp bir jedi şövalyesi olmaya kalkışır.

Kişilik, Karakter Özellikleri

Cereanlar her zaman sakin, rasyonel ve mantıklı davranırlar.

Fiziksel Özellikleri

Cereanlar uzun kafataslarıyla genellikle 2 metreyi geçerler. İnsanlardan çok daha uzun zamanda ergen olur, çok daha uzun yaşarlar.

Cerean’ların Anavatanları

Mutlu gezegen Cerea.

Dilleri

Cereanlar, Cerean ve Basic dillerini okuyup, yazabilirler.

Bazı Cerean İsimleri

Ki-Adi, So Leet, Sylvn, Ti-Dal, Maj-Odo.

Maceracılar

Eğer bir Cerean maceraya atılmışsa, o yaratılışı ve inançlarıyla çelişkiye düşer. Eğer tüm barışçıl çözümleri deneyip de başarılı olamadıysa, bir Cerean ancak agresifliğe başvurur. Çift beyin, bir Cerean’a, her zaman çift yönlü düşünebilme, bir anlaşmazlıkta her iki yönden de bakabilme kabiliyeti verir. Hatta bu kabiliyet, etraftaki force’u (gücü) daha da geniş algılamayı ve sık sık, hem aydınlık-taraf, hem de karanlık-taraf açılarından bakabilmeyi kazandırır bir Cerean’a…

Cerean Irkının Özellikleri

  • Cereanlar zeki ve sezgileri kuvvetli bir ırktır. Fakat diğer ırklara göre hantaldırlar.
  • Diğer orta-boy yaratıklarda da olduğu gibi Cereanlar da boyutlarından dolayı bir artı yada eksi almazlar.
  • Cerean’ın normal hızı 10 metredir.
  • Çeviklikteki eksikliklerine rağmen, Cereanlar, hızlı algılayabildikleri için daha önce karar verebilirler. Kimisi bunu bir önsezi, kimisi de çift beyne sahip olmanın verdiği bir özellik olarak nitelendirir. Fakat bu özelliği açıklayan güçlü bir kanıt bulunmamaktadır.
  • Basic ve Cerean Okuyup/Yazabilme, Basic ve Cerean Konuşabilme.