Naboo Danışma Konseyi

Cumhuriyet’in sağladığı güvenlik sayesinde dış tehditlerden uzak yaşayan Naboo halkı zenginleşip gelişti. Naboo’yu seçilmiş Monark, bir Vali ve Danışmanlar Konseyi başkent Theed’deki kraliyet sarayından yönetir. Naboo halkı gezegene dağılmış kentlerde ve köylerde yaşar. Muhteşem mimari eserlerde ve son derece şık giysi tasarımında kendini gösteren sanat sevgisi Naboo kültüründe önemli bir yer tutar. Naboolar sahip oldukları lükslerin doğuştan gelen ayrıcalık olduğuna inanırlar ama çok yakında sahip olduklarını korumak uğruna dövüşmeleri gerektiğini göreceklerdir.

naboo-danisma-konseyi_sw-evreni

Kraliyet Danışmanlar Konseyi’nin görevi ülke sorunlarını Kraliçe’nin bilgisine sunmak kendi uzmanlıkları dahilinde yardımcı olmaktır. Konsey’in hiçbir üyesi uzun süre görev yapmaz, bu sayede birçok bilgin, sanatçı ve girişimci Kraliçenin huzuruna çıkmış olur.

Sio Bible: Naboo valisi Sio Bible açık sözlü bir adamdır, esas görevi de Kraliçe’ye götürülecek devlet sorunlarını saptamaktır. Danışmanlar Konseyi’nin de üyesi olan Bible’ın günlük işlerinden biri bölge temsilcileri ve kent yöneticilerinin sorunlarını yüz yüze görüşerek dinlemektir.

  • Hela Brandes: Müzik Danışmanı
  • Graf Zapalo: Bilim Danışmanı
  • Hugo Eckener: Baş Mimar
  • Lufta Shif: Eğitim Danışmanı