Kraliyet Nedimeleri

Kraliçe Amidala’nın sessiz nedimleri kraliçelerini bir an bile yalnız bırakmazlar. bu seçkin nedimeler Amidala’nın kraliçe imajını yaratan kıyafetlerini, saç kesimlerini ve makyajını yaparlar. Bir görevleri de gizli muhafızları olarak Amidala’yı korumaktır.Amidala taç giydikten sonra nedimeler adaylar arasından zekaları, cesaretleri, zindelikleri ve Kraliçe’ye benzerlikleri sayesinde seçildiler. Kraliçe onları yalnızca atı aydır tanımasına rağmen değer vermektedir. Özellikle de güvenilir soğukkanlı Sabe ile çok yakın arkadaştır.

kraliyet-nedimeleri_sw-evreni

Rabe: Rabe çok genç olmasına karşın nedimelik görevlerini yerine getirirken büyük bir sabır ve olgunlukla hareket eder. Amidala’nın sinirlerini yatıştırmada ve kimi zaman saatler süren egzotik saç modellerinin hazırlanmasında ustadır.

Sabe: Nedimelerin içinde en önemlisi Sabe’dir. Amidala tehlikede olduğunda, yüz hatlarını makyajla saklayıp onun kıyafetlerini giyerek kraliçenin yerine geçecek ilk kişi odur. Amidala da, Sabe’ye bir kraliçe gibi hareket etmesini ve konuşmasını öğretmiştir. Sabe yapacağı en ufak hatanın kraliçeyi ele vereceğini bildiğinden son derece dikkatli davranır.

Eirtae: Nedime Eirtae ücra bir vadide yer alan bir şehirde doğmuştu. Zengin bir ailesi vardı ve ona görgü kurallarını öğretmişlerdi. Görevi diğer nedimelere -ve bazen kraliçeye- kraliyet protokolü konusunda yardımcı olmaktır.