Fırtına Birlikleri

Askeri erler sadık bir şekilde İmparatora bağlıdırlar, fırtına birlikleri imparatorluğun kudretinin görünür temsilcileridir. Onlar hız ve kesinlik ile vurarak ayaklanmaları bastıran ve İmparatorluğun en ücra gezegenlerinde düzeni sağlayan çarpışma askerleridir. Fırtına birlikleri her iki, Palpatine’in yer üslü güçlerinde ve uzay üslü İmparatorluk yıldız filosunda hizmet ettiler.

firtina-birlikleri_sw-evreni

Fırtına birliği eğitimi tamamen Yeni Düzenin inanlarını aşılamak ve bireylerin üstlerine sorgusuz sualsiz başkalarının haklarını hatta kendilerinin güvenliklerine aldırmaksızın itaat etmeleri üzerinde durmaktadır.

Fırtına birlikleri kendi bireyselliklerinden sadakatleri doğrultusunda vazgeçmişlerdir. Tamamı ile beyaz zırhlı uzay elbisesi ile örtülmüşlerdir ve blaster tabancası ve blaster tüfeği ile silahlanmışlardır. Kaskları uzun menzilli haberleşme için comlink içermektedir. Subaylar renkli omuzluk ile ayırt edilir. Özel çevre koşuları, buz gezegeni Hoth’u kuşatan kar birlikleri ve Endor’un ormanlarında devriye gezen hafif zırhlı motorize birlikler gibi özel olarak eğitilmiş ve donatılmış fırtına birlikleri gerektirir.