Yeni bir söylenti, Star Wars: The Clone Wars‘ın son sezonunda olmayan bir karakterin, Star Wars: Squadrons oyununda tanıdık bir seslendirme sanatçısı ile ekleneceğini iddia ediyor. Bundan sonrası potansiyel spoiler içerebilir.

Söylenti, The Clone Wars’ta gördüğümüz klon askerlerinden birinin Squadrons’da destekleyici bir rol oynayacağını söylüyor. Klon askerinin Cumhuriyet’in son zamanlarında Christophis, Umbara, Onderon ve Scipio operasyonlarında Anakin Skywalker‘a eşlik eden bir 501. Lejyon üyesi olduğu düşünülüyor. Oyunun hikayesinde oynayacağı rol şu anda net değil. Karakterin The Clone Wars’ta Dee Bradley Baker tarafından seslendirildiği bilinmesine rağmen, Jango Fett oyuncusu Temuera Morrison‘ın –The Mandalorian 2. sezonda da oynayacağı iddialarının olduğunu sizlere bildirmiştik– oyunda daha gerçekçi karakter tasarımını yansıtması için karakterin seslendirmesini ve motion-capture tekniğinin kullanıldığı bildiriliyor. Morrison video oyunları konusunda yabancı değil; zamanında Bounty Hunter, Republic Commando, Empire At War ve tüm eski Battlefront oyunlarında Jango Fett, Boba Fett ve Klon Askerleri için seslendirme yaptı.

Söylentinin orijinal kaynağını aşağıda görebilirsiniz:

Small leak I heard from a scooper regarding a character from TCW in Star Wars: Squadrons from r/StarWarsLeaks

Şimdiye kadar oyunda, Star Wars: Rebels‘ten Hera Syndulla‘nın ve orijinal üçleme ile Skywalker’ın Yükselişi’inde gördüğümüz pilot Wedge Antilles’in göründüğünü biliyoruz. Bu yüzden onlara katılan tanıdık yüzler olabilir. Her durumda, galaksi tarihinde çok, çok uzakta daha fazla boşluk dolduruldukça her şeyin nasıl bağlandığını görmek güzel bir deneyim. Söylentilerin doğru olup olmadığını öğrenmek için çok fazla beklememiz gerekmiyor.

Star Wars: Squadrons, Microsoft Windows, Xbox One ve PlayStation 4 için 2 Ekim 2020’de çıkış yapacak. Ön sipariş vermek isterseniz buraya tıklayabilirsiniz.