Son Jedi: Gungan Teorileri

0

Bu, Son Jedi Fragman İncelemesi
Sonrası; Teorilerin ardı arkası kesilmiyor. Şaka ile karışık sıralayalım. Naboo denilen bir yerde yaşayan Gungan’lar, bazı teoriler üretti. Bunlara göz atalım.

Taris sisteminin, milyonlarca yaratığın ortak bir teorisi var. Bu teori aslında, hikayesine doyum olmayan bir karaktere özlemi dile getiriyor.
Anakin Skywalker’in ruhunun güç formunda Kylo Ren’e görünmesi. Bu ancak Kylo’nun öncesinden aydınlık tarafa geçişi ile mümkün olacağı gibi, Leia dururken, Ren Geyiklerinin liderine görünmesi etik kaçmaz.
Bu Leia’nın, Chewbacca reis dururken, Reylo’ya sarılması gibi.

Son Jedi: Grey Jedi
gREY Jedi teorisini Rey’in ismi ile bağdaştırıp, bir kitabın üzerinde gördükleri resim ile teori olarak sunulmasının tutmayacağını söylemek isterim. Bir Gungan daha iyi teori üretebilir. Yapmayın etmeyin gençler.

Son Jedi: Rey’in Eğitimi
Bizzat bana ait bir teoridir. Rey eğitimini tamamlayamadan, Luke ölecek. Kendisinde bir zamanlar, Anakin Skywalker de olduğu gibi ortaya çıkan saf gücü olduğunu düşünüyorum. Aydınlığı ve karanlığı bir arada tutan gücün Luke farkına varacak. Fragmanda olduğu gibi eğitmekten geri çekilecek. Rey eğitimde zorlanacak. Bir diğer görüş ise, Rey’in eğitimini kendi bırakacağı.

Son Jedi: Kylo eRgEN aydınlığa geçecek mi?
Corellia’lı eski bir mucit der ki; Kylo, Son Jedi filmi içinde böylesine bir izlenim bırakıp film bitecek. Snoke ile bazı sorunlar yaşayacağını söyleyenler var. Benim katıldığım bir görüş. Corellia’lı zekidir. Galaksinin bilge adamları yanılmaz.

Son Jedi: Finn’in Ölümü
Eğer gerçekten filmi, en karanlık film olarak bize sunacaklarsa. Finn’in afedersiniz ama ölmesi gerek. Aslında bu teori değil, benim isteğim.

Son Jedi: Snoke ve Darksaber
Snoke büyük bir asgeri cuntanın lideri. Darksiber’in onda görünmesini isterim. Fakat böylesine büyük hayallere kapılmak, ancak bir Greedo’ya yakışır.

Yenileri gelene kadar bir Tusken gibi pusuya yatsanız iyi olur. 🖒

© 2017, Ulrich Stanley. – Star Wars Evreni

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry
3