Star Wars: Battlefront 2 Fragman (Yorumu)

0

Battlefront 2 Fragman Detayları

Fragmanı izleyenler zaten bir çok soru işaretini kafalarından attı. Bizim incelememiz ile detayları kavrayacaksınız, emin olabilirsiniz! Öncelikle oyunun hikaye modunun çok çok geniş olduğunu dile getirmekte yarar var. Öyle ki Ölüm Yıldızı II yani Endor Savaşında da oyun oynayacağız, Jakku savaşında da oyun oynayacağız.

Çok başarılı bir oyun bizi bekliyor. İsyan asla yükselmemeli ve 30 yıldır bunu bekliyorum kelimeleri yankılanıyor. Pasif şekilde savaşan İmparatorluk yerine yıkım getiren bir Düzen karşımıza çıkıyor oyunda. Ayrıca özel birliklere yer verilmesi ve galaksiye onların gözünden bakmamız içimizde ki karanlığı yükseltiyor. Bunun sebebi ise açık. Çıkacak olan Son Jedilar filminin karanlık tarafının baskın olması bunu oyun içinde hissetmemiz istenmesi…

Endor ormanlarında bir tarafta asiler kazanırken bir tarafta imparatorluk kazanıyor. İkinci Ölüm Yıldızı yok edilince, imparatorluk bir yemin edip bölgeden kaçıyor. İmparatorun intikamını alma yemini!

Oyunda yıldız şahinini kullanacağımız kesin. Buna şüphe yok. Olmasa zaten sorgulanırdı. Hikaye modu olduğu için arkadan gelen sese kulak vermek lazım. İsyan ve umut sözcüklerini yok edeceksin. Bu sözcükler arasında Şahinin uçması ise tesadüf değil. Çünkü o umudun sembolü.
Askerlerin anlatılmayan hikayeleri bu oyunda yer alacak. Klon Savaşları ile ilk defa Star Wars evrenin de askerlerin hayatlarına tanık olmuştuk. Şimdi yine ilk defa imparatorluk askerlerinin hayatlarına tanık olacağız. Star Wars bu şu son günlerde çok fazla ilklerle tanışıyor.

Battlefront 2 Multiplayer seçeneği olacak mı?

Çokça sorulan bir soru ilse multiplayer seçeneğinin olup olmayacağı idi. Bu fragman ile multplayer seçeneğinin hikayeden bağımsız olarak işleneceği vurgulandı. Evrende karşı karşıya gelmemiş Darth Maul ile Master Yoda’nın bu oyunda savaşabileceği gösterildi bize.

Tüm dönemlerde geçecek oyun yine de her dönemi ele alamayacaktır. Yeni filmle uyumlu olup daha çok satış rekoru kırsın diye Hoth savaşından Güç Uyanıyor dönemine kadar olan kısımlar irdelenip önümüze gelecektir.

Battlefront 2 hangi platformlarda çıkacak?

Tek sevilen yanı ışın kılıcı ile Kylo Ren’i oyunda göreceğiz. Oyun 17 Kasım 2017’de tüm platformlarda çıkacak.