Darth Maul Rebels dizisinde ölecek mi?

0

Darth Maul ne zaman ölecek?

Bu sorunun cevabını net verebilmek zor olsa da artık bazı tahminler yapma zamanı geldi.

1999 tarihli bir ölümün ardından Polat Alemdar tarzı yeniden piyasaya çıkan Maul ölüme doğru yürüyor olabilir.

Star Wars Evreninde aşırı derecede hayranı bulunan Maul reis yaşamını da bir bakıma bu hayranlara borçlu. 1999-2009 yılları arasında şüphesiz ölümünün üzerine yüzlerce tartışma yapıldı, yazıldı çizildi. Üstüne çizgi romanlar çizildi ve çizilmeye devam ediyor. Karizmatik görünüşü, Sith olmanın fiziksel hakkını veren Maul 1999 yılında katledilmesinden sonra Klon Savaşları animasyon dizisinde yeniden hortladı ve parlamaya başladı. Üstelik kendisine bir kardeş dahi tahsis edildi. Şimdi başından geçenleri yazmaya çalışırsak sayfalar dolusu yazısı çıkacağından asıl konumuza dönelim. Neden öleceğini düşünüyorum onu görelim.

Gerçekleri konuşmak gerekirse Klon Savaşları animasyon dizisi biterken tam bu sıralar Star Wars, Disney Wars tarafından satın alındı. Yeni filmler filan derken Rebels serisi başladı ve serinin başına Dave Filoni getirildi. Burada gördük ki Dave Filoni emeklerine sağlık arkasında Lucas ve ekibi olmadan seriyi iyi tutturamadı. Bence ilgi çekmesi adına Maul tekrardan getirildi ve isyancı kahramanlarımıza yardım etti veya savaştı.

Disney’in gazabı Maul’u vuracak!

Fakat görünen o ki Maul’un suyu kaynadı. Yani Disney artık daha yeni karakterler ve daha ilgi çekebilecek olaylar üzerinde durmak istiyor. Şimdilik belli değil ama Eski Cumhuriyet dönemi olabilir. (Old Republic)

Şuan 19 Şubat 2017, Rebels 3.Sezon 16.Bölüme daha 7 gün var. 3.Sezon ortaları fragmanında Obi-Wan Kenobi görünüyor ve eski bölümlerden hatırlarsanız Maul yaşadığını öğreniyor. Hatta spoiler veriyorum, bu iş başladığı yerde bitecek diyor. (Tatooine)
Bu sürenin iki katı kadar daha önceden beklediğimizi düşünürsek Maul için efsanevi bir son hazırlanıyor olmalı. Artık Maul döneminin sonuna doğru geliyor gibi gözüküyoruz.

Her neslin bir hikayesi vardır.
Her efsanenin bir başlangıcı vardır.
Birde sonu…