Kylo Ren Ne Kadar Güçlü?

0

Uzun zaman önce çok çok uzak bir galakside yapılan bu yorum içinde spoiler olup olmadığına okuduktan sonra siz karar verin.

Kylo Ren’in Güç Kullanımı

Karanlık mı karanlık bir o kadar da aydınlık Star Wars sevenler. Genç ve öfkeli abimiz Ben Solo’nun güç kullanımı hakkında bir kaç şey demek istiyorum. Güç Uyanıyor filmine karizmatik maskesi ve pelerini ile giriş yapıp 70 yaşında ki dedelerimizin bile gönlünü fetih eden abimiz bir süre sonra üzerine gelen lazer atışını bir çırpıda durduruyor. Hayretler içinde seyrettiğimiz sahnede aynı anda Poe Dameron’u kontrol altına alması ile bu adamda bir iş var demeye yetiyor. Poe Dameron’un sorgusunda gücün mutlak yardımı ile sevimli yaratık BB-8’in yerini öğrenen abimiz en havalı tavırlarıyla General Lux’a emirlerini yağdırır.

Vakit gelir asilerin şişirilmiş pilotu bir fırtına askeri yardımı ile kaçar. Hain olarak da hafızalara kazınmış isimler tekrar karşısına çıktığında durum eskisi kadar iyi olmayacaktır. Atarlı abimize oradan buradan gelen bilgiler sayesinde BB-8 biriminin bir kızla beraber olduğunu öğrenir. Daha saniyesinde gücünü boş yere tüketen abimiz makineleri allak bullak eder. Eh be abimiz bu doğanın mucizesini böyle tüketmen bütün galakside şok etkisi yaratır. Yüksek mertebede başladığın filmin yarısına gelmeden onbaşı seviyesine düşme etkisi bırakır. O vakit gelir bu vakit geçer. Öfkesine hakim olamayan ama güce birçok alanda hakim olan Kylo eRgEN, Maz Kanata’nın ofisine gelir. Kahve ve çay ikramından sonra çıkan çatışmada kızın peşine düşer. Kendinden emin Ren Lordu kızı tek seferde durdurur, bayıltır arabasına atar. ☻
Karizmatik kılıcı ile seviyesini tekrar binbaşı seviyelerine çıkarmayı başaran abimiz BB-8 birimine ihtiyaç duyulmadığını ekleyerek ortamdan ayrılır. Birçok bardak ve çanağı dağıtmış olarak.

Kullandığı güce çok güvenen karanlıklar efendisi Rey’in hafızasına girmeye çalışır. Hafıza ormanında ilerledikçe sanki gücü Rey’e aktarıyor gibidir. Sanki tenis oynamak kadar kolay olan güç okumayı Rey hemen kapar ve karşı atağa geçer. Ren’in Darth Vader kadar güçlü olamamasından korktuğunu söyler. Sanırım abimiz seti 2-1 kaybetti.
Her neyse o zaman bu zaman yine geçtiğinde kızda elinden kaçar. Öfke üzerine öfke binen abimiz aydınlığa geçmemek adına bir seçim yapacaktır. Babası ile karşılaşınca ise bunu başaracaktır.
Daha sonra tüylü Chewbacca’nın silahından yediği darbe ile yaralanır. Film boyunca fırtına askerlerini havaya uçuran yay görünümlü blaster bu atışta sanki abimizi okşar. Daha sonra Finn ile Rey’i bir köşede sıkıştırmayı başaran Kylo Ren film boyunca gösterdiği hiçbir hünerini gösteremez. Aldığı yaranın etkisi ile zayıfladığını iddia eden arkadaşlar, abimizin Luke Skywalkerden kendisine kaldığını iddia ettiği ışın kılıcını dahi alamadığına şahit olduk. Bunun zayıflıkla ilgisi yok arkadaş. Bu abimize gücü kullanmayı göstermişler, inceliklerini öğretmemişler. Aldığı yenilgi karın üzerinde boylu boyunca uzanıp kalması ise açılışını iyi yaptığı bir perdeyi kötü kapatmaktan geçiyor.

Bu abimiz ne kadar güçlü dersek? Yaşıtlarına göre fazlasını bilen ve kullanmaktan asla çekinmeyen ve sık sık güce başvuran abimiz her ne kadar kötü imaj bıraksa da VIII’de bizleri şok etkisinde bırakan bir güç ile karşımıza çıkabilir. İntikam hissi ve saldırganlık ayrıca eğitiminin gizemli Snoke tarafından tamamlanması ile onu durduracak kimse olamayacak. Zaten Vader’in torunu değinmeye bile gerek yok. Bu adam çok iş yapacak.

Bu sahnede Ben Solo’nun yüzünün bir tarafı Karanlık Tarafa bir tarafı ise Aydınlık Tarafa teslim olmuştur. Bir süre sonra ise sadece karanlığın saflığı kalacaktır…

Bölüm VII’nin Bölüm IV’e benzetilmesini ele alırsak.
Vader’in en güçlü zamanlarının Bölüm V olduğunu düşünürsek.
Kylo Ren’de Bölüm VIII’de çok güçlü olacak. Çünkü maalesef yine bir benzerlik olacak. ⑧

Star Wars Evreni

Ulrich Stanley

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry