AT-AT

Savaşçı nakil araçları İmparatorluğun AT-AT‘leri 4 ayağı bulunan ve her tür arazi koşulunda yol alabilen gerçek bir yıkım silahından çok psikolojik etkiye sahip bir silah özelliği taşımaktadırlar, zira ihitişamlı görüntüleri düşmanları üzerinde taşıdığı silahlardan daha çok korkutmaktadır.

at-at_sw-evreni

15 Metreden yüksek boyları 20 Metreden fazla olan uzunlukları ve uzun adımlarıyla 60 Kilometreyi 1 saatte alabilmektedirler. Çenelerinde konuşlanan 2 ağır ve başının iki yanında 2 orta sınıf lazer topu ile atış yapabilmektedirler.

Zırhlı gövdeleri içinde 40 kadar ağır zırhlı savaşçı asker ve 5 kadar Speederbike taşıyan AT-AT araçları kalın zırhları sayesinde üzerine açılan ateşten korunabilmektedirler. Ayrıca hareket edebilen kafasının içinde bulunan ve aracı yöneten subaylar komuta masasından savaş alanını rahatça izleyebilirler. İmparatorluk saldırılarında en ön safhada yol alan AT-AT araçları özellikle düşmanları demoralize ederek arkadan gelen savaşçılara yol açmaktadırlar.General Veers komutasında AT-AT’ler Hoth savaşında asilerin üssüne baskında önemli rol oynamışlardır.