Alaris Prime Savaşı

alaris_prime-savasi-sw-evreni

Tarih: Yavin’den 21 yıl önce

Genosis savaşından 4 ay sonra Sev’rance Tann, Eredenn gezegenine gitti, buradaki Cumhuriyet birliklerini yok etmesinin ardından Decimator araştırma-geliştirme merkezini ele geçirdi. Fakat onların kodlarını çalıştırmak için Alaris Prime’daki Wookilere ihtiyacı vardı ve ordusuyla buraya yöneldi.

Alaris Prime’a inilmesinden sonra , General Sev’rance Tann bir ada üssü kurdurdu ve wookiee kuvvetleriyle çatışmaya başladı. Kara ve hava kuvvetlerine rağmen avantaj wookilerde olmasına karşın uzun uğraşlardan sonra Sev’rance Rwookarrump, Chedrrl, Tayriiwook, Llatticuk ve Rwaawrrkonun kuvvetlerini yendi ve kodları güvenlik altına aldı.

Raxus Prime savaşında esir düşen , Anakin Skywalker ve kaçakçı Bera Kazan Kashyyyk ayı olan Alaris Prime götürüldüler. Bu sırada Kont Dooku, Cydon Prax’dan burada Güç Hasatçısını test etmesini istedi. Anakin ve Bera kaçmayı başardılar kurtardıkları diğer Wookilerden yakınlarda bir köy olduğunu öğrenip oraya sığındılar. Geceleyin Ayrılıkçı haberleşme merkezine sızdılar. Anakin Cumhuriyet ile temasa geçti.

Ertesi gün Anakin ve Bera Wookie savaşçıları ile Cumhuriyet kuvvetlerinin gelmesini beklemeye başladı. Konfederasyon köye saldırınca Anakin ve Bera , Obi-Wan Kenobi komutasındaki kuvvetler gelinceye kadar droid ordusunu oyaladılar. Kenobi ve Skywalker geri kalan Ayrılıkçı kuvvetleri mağlup ettiler ve Habinger’ıda devre dışı bıraktılar.