Motorize Birlikler

Endor’un sık ormanlık bölgesi içindeki İmparatorluk koruma birlikleri, yukarıda yapımı devam etmekte olan ikinci Ölüm Yıldızına güvenlik desteği sağlayan İmparatorluk Üssünün ve Koruma Kalkanının etrafında devriye gezmektedirler. Endor’un bu sık ormanlık zemini nedeniyle çoğu araç rahatlıkla kullanılamamakta ancak AT-ST’ler ve AT-AT’ler koruyucu kalkanın etrafında oluşturulmuş açık alanlarda işe yaramaktadır.

motorize-birlikler_sw-evreni

Daha geniş çaplı güvenlik devriyeleri içinse Motorize Birlikler mükemmel bir birimdir. Motorize Birlikler yüksek hızlı motorlardan kullanmakta ve yolu olmayan bu sık ormanlık gezegen üstünde turbo iticileri ile dolaşmaktadırlar.Bu gözlemci araçlar, geçit vermeyen Endor ağaçları arasında yüksek manevra kabiliyeti sağlamaktadırlar.Bu araçların ön kontrol panelindeki yön bulucu sistemleryüksek hızlarda ağaçlara çarpmayı ancak bir miktar önleyebilmektedirler. Her Endor ekibi dört asker ve bir çavuştan oluşmaktadır:4 asker ikişerli olarak iki araca binmekte ve çavuşları da arkadan ,onları koordine ederek üçüncü bir araçta ekibini takip etmektedir.

Her ekip önceden belirlenmiş ve koruyucu kalkanı her yönden koruyacak şekilde oluşturulmuş bölgelerden birini koruma ile görevlendirilmiştir. Her birlik her 30 dakikada bir tüm bölgeyi tarama ve merkeze rapor verme emri almıştır.Eğer biri bölgeye girmeye teşebbüs edecek olursa,tüm ekipler çatışmadan uzak durma emrini almıştır.Partnerlerini kaybetme pahasına her 30 dakikada bir raporlarını vermek zorundadırlar.